Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ANASAYFA | Kurumsal değil, durumsal habercilik!

Yukarı Çık

Top

AKP toplantısında Atatürk krizi

AKP toplantısında Atatürk krizi

AK Parti’nin davetlisi antikemalist yazar Hakan Albayrak Bursa’da büyük bir skandala imza attı.

Atatürk düşmanı yazar Hakan Albayrak’ı Bursa’ya davet eden AK Parti İl Gençlik Kolları’nın Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlediği istişare toplantısında olanlar oldu. Duvarda can düşmanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün resmini görünce çılgına dönen Albayrak, “Bu adamın resmi duvardan inecek, yoksa konuşmam” dedi, salona resti çekti.

AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun’un, kendisine telefon açan gençlere, “Atatürk resmi inmeyecek,
o da konuşmayacaksa dağılın” talimatı ise Albayrak’a geri adım attırdı. En son 10 Kasım’da gerici Akit gazetesine Sancaktar Medya imzasıyla verdiği “Olmasan da olurduk” ilanıyla tepki çeken Albayrak, peki Bursa’ya neden davet edildi? 

 

Kadir GÜZEL’in 8 Şubat 2014 tarihli Polemiz Gazetesi’nde çıkan manşet haberi ve köşe yazısıdır.

AKP toplantısında Atatürk krizi: “Kaldırın o adamın resmini”

 

AK Parti Bursa İl Gençlik Kolları, geçtiğimiz günlerde -kriz yönetimini başarıyla uygulasa da- skandal bir organizasyona ev sahipliği yaptı.

Kendi aralarında istişare toplantısı düzenleyen AK Partili gençler, mekanı da Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi olarak belirledi.

Gençlerin provokasyona son derece uygun bu seçim döneminde o toplantıya konuşmacı olarak çağırdığı isim ise son derece düşündürücü.

Bu zat, Atatürk’e hakaretten hapis yatmış, dilinden zehir akan anti kemalist Hakan Albayrak’dan başkası değil.

Bu zavallı adam ve mensubu olduğu Sancakdar Dergisi, en son 10 Kasım’da gerici Akit Gazetesi’ne verdiği “Olmasaydın da olurduk” ilanıyla hafızalara kazınmıştı.

***

Şimdi Türkiye’ye ileri demokrasi geldi ya,

Herkes her şeyi -TÜSİAD Başkanı hariç- özgürce konuşabiliyor ya,

Her halde AK Partili gençler de bu ilizyondan etkilenip Albayrak’ı Bursa’da misafir etmek istemiştir diye iyi niyetli düşünelim yine biz!

Ne tekim, o meşhur anti kemalist, Atatürk Kongre Kültür Merkezi toplantı salonuna giriyor ve olanlar oluyor.

Duvarda can düşmanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kocaman resmini gören bu zat, Sinir krizine girerek AK Partili gençlere kızıyor ve “Bu adamın resmi duvardan inecek” diyor!

Salon buz…

Neye uğradığını şaşıran gençlerin eli ayağına dolanıyor.

***

Talimat vermeye devam eden bu fikir yobazı, “Beni buraya çağırıyorsanız, bu adamın resmi duvarda olmayacak. Ben onun yüzünden hapis yattım. Eğer o resmi kaldırmazsanız, konuşma yapmam” diyerek, AK Partili gençlere höykürüyor.

Bazı gençlerin ayağa kalkarak itiraz ettiği Albayrak’a, “Tavrınız böyle olursa AK Parti daha çok oy kaybeder” sözleri de kâr etmiyor ve kararından geri adım atmıyor.

Ayakta dakikalarca devam eden bu polemiği bazı gençlerin cep telefonlarına video ve fotoğraf olarak kaybetmesi ise salondaki gerginliği iyice tırmandırıyor.

Ancak toplantı sonunda bu kayıt yapanların tespit edilerek, görüntüler silinmeden salondan çıkmalarına izin verilmeyişi çok daha ilginç!

***

Netice alamayan gençler, sonunda AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun’u arayarak,
durumu bildiriyor.

Siyasetin tecrübeli ismi Torun’un, “Atatürk resmi duvardan inmeyecek. Konuşmasını istiyorsa yapsın,
istemiyorsa toplantıyı iptal edin” talimatı, Albayrak’a iletiliyor ve sular duruluyor.

Tavrından geri adım atan Atatürk düşmanı, kürsüye çıkıp Atatürk resminin altındaki veciz
konuşmasıyla AK Partili gençlerin zihnini açıyor!

***

Seçim arifesinde yaşanan bu yol kazasını doğrulayan Cemalettin Torun’u telefonla aradım.

“Geçmiş olsun. Gençler bu krizi iyi yönetmiş” dediğimde, misafirin umduğunu değil bulduğunu yemek zorunda olduğunu söyledi!

12 yıldır Türkiye’yi yöneten Ak Parti’nin çizgisi ile Albayrak’ın fikirlerinin kesinlikle örtüşmediğini anlatan Torun, “Davetlilerin nasıl davranacağını kestiremezsiniz” şeklinde görüş bildirdi.

Şimdi böyle bir karakterin Bursa’da, üstelik seçim öncesi bir AK Parti organizasyonunda ne işi var sorusu kesinlikle mantıklı bir cevabı hak ediyor.

Haktan bahsetmişken…

Bence kucağında bulduğu bombayı başarıyla etkisiz hale getiren AK Partili gençler, Türkiye’nin kurtarıcısı ve kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün usulen de olsa saygı duyulmayı hak ettiğini
düşünüyorsa, şu Hakan Albayrak gibi tiplerin Bursa’da oksijen tüketmesine artık ön ayak
olmamalıdır.

Hepimiz biliyoruz ki AK Parti’nin seçim öncesinde ihtiyacı olan son şey, bu tür iletişim kazaları…

Yorum Yaz