Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ANASAYFA | Kurumsal değil, durumsal habercilik!

Yukarı Çık

Top

Sosyal medyada kimin kuşu ötüyor?

Sosyal medyada kimin kuşu ötüyor?

Mobil seçmen, belediye başkan adaylarının iştahını kabarttı. Peki en çok hangi aday takip ediliyor, Bursa’da twitter ve facebook’u en aktif kullanan kim? İşte ülkelerde iktidarı değiştirecek güce ulaşan sosyal medyayı seçim çalışmalarında kullanan Bursalı adayların karnesi.

Yeni medya düzeninde ‘patron’ koltuğuna bu kez işadamları değil bireyler oturdu. Akıllı cep telefonları sayesinde ‘kendi medyasını’ uluşturan kullanıcılar, artık bilgiye ulaşmak için gazete ve televizyonlara ihtiyaç duymuyor. Gazeteciliğin altın kuralı ‘doğru bilgi’ ise sosyal medyanın ‘hızı’na yenik düştü. Artık devir, bilgiyi doğru ulaştıranların değil hızlı ulaştıranların devri…

BURSA’DA GAZETE VE TELEVİZYONLARA PARA ÖDEMEDEN ÇIKAMAYAN ADAYLAR

Peki yerel gazete ve televizyonlarda -para ödemedikçe- yer alamamaktan şikayet eden belediye başkan adayları, Bursa’da sosyal medyayı etkili kullanabiliyor mu? Kaç kişinin okuduğu veya izlediği meçhul olan yayınlara servet ödemek istemeyen adaylar, neredeyse bedava olan twitter ve facebook kampanyalarına ne kadar önem veriyor? İşte yanıtı… (Fotoğrafa tıklayın) 

 

Kadir GÜZEL’in 13 Mart 2014 tarihli Polemik Gazetesi’nde çıkan haberidir.

sosyal-medya-grafik

Yorum Yaz